Kolejny dzień festiwalowy rozpoczęły warsztaty dla dzieci i młodzieży pt. „Ludowe inspiracje w modzie XX w.”, w Centralnym Muzeum Włókiennictwa – Biała Fabryka . Nieco później do Białej Fabryki dotarły zagraniczne reprezentacje, które po zwiedzeniu muzeum, wzięły udział w otwarciu wystawy fotograficznej pt „5 lat folkowych inspiracji podsumowującej dorobek festiwalowy ” i wernisażu laureatów tegorocznego konkursu Złota Łódka 2015 – foto . Wiele prac zachwyciło oglądających, szczególnie, gdy przywoływały wspomnienia z poprzednich edycji festiwalu. Atrakcją przedpołudnia, okazało się również spotkanie z wielkim entuzjastą wędrówek po Beskidach, podróżnikiem – Bartłomiejem Zgorzelskim. Nasz gość poprzez swoja opowieść udowodnił słuchaczom, że bliższe i dalsze podróże po rodzimym kraju i świecie są nie tylko sposobem spędzania wolnego czasu ale również wspaniałą okazją do poznania zwyczajów i kultury mieszkańców odwiedzanych miejsc.
Po przerwie na obiad wszyscy przenieśli się do Art_Inkubatora, gdzie zagościł folkowy design. Po krótkim zwiedzeniu obiektu uczestnicy festiwalu i zaproszeni goście mieli przyjemność otworzyć wernisaż prac konkursowych „Złota Łódka 2015 – Design”. Bardzo ciekawe okazało się spotkanie z polskimi designerkami ze studia projektowego AZE DESIGN oraz włosko-greckim duetem projektantek ze studia ENTROPIKA, które opowiedziały o czerpaniu inspiracji do realizacji nowoczesnych projektów. Podczas wydarzenia można było kupić unikalne rękodzieło (torby, biżuterię, gadżety), wytworzone przez młodych twórców.
Zwieńczeniem dnia była wspólna zabawa z mieszkańcami miasta w Białej Fabryce w ramach akcji Cała Łódź Tańczy Folk, gdzie poderwały wszystkich do tańca cztery zespoły z Ukrainy: BARVINOK, FLAMINGO, PERVOCVIT, DEBIUT. Łodzianie zachwyceni wspólną zabawą przenieśli się wraz z uczestnikami festiwalu na rynek manufaktury gdzie odbyło się gruzińsko-polsko–ukraińskie widowisko „Inspiracje- od tradycji do współczesności” przeniesione z dnia poprzedniego z powodu warunków pogodowych.